Doğru Çalışma Masasının Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

mirage makam takımı

Her ne olursa olsun çalışma masası aldığınızda kullanım amacına uygun olması çok önemlidir. Bu sebeple çalışma masası seçerken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler olduğunu bilmelisiniz. Bir masanın çalışma esnasında sizi rahat hissettirmesi ve bunun yanı sıra ergonomik olması sayesinde daha kolay hareket etmenize izin vermesi çalışmanın daha verimli geçmesini sağlar. Bu yazımızda sizlere okul, ev veya işyerinde kullanacağınız çalışma masalarının nasıl olması gerektiğini anlatacağız.

Amaca Yönelik Masa Seçimine Öncelik Verin

Çalışma masalarında çok fazla çeşitlilik olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu sebeple amacınız neyse ona göre masa seçimi yapmanız gerekiyor. Burada belirleyici unsur mesleğiniz olabilir. Bir mimar ile bilgisayar mühendisinin kullandığı masa kesinlikle aynı olmaz. Bu sebeple mesleğinizi göz önünde bulundurarak çalışma masanızı seçerken aynı zamanda çalışma koltuğu seçimine de özen gösterin. Her iki malzeme rahatlık açısından birbirini tamamlayacaktır.

Çalışma Odanızın Büyüklüğünü Göz Önünde Bulundurun

Odanızın küçük olması ya da büyük olması masa seçimi konusunda belirleyici olan bir diğer unsurdur. Evinizin bir odasını çalışma odası yaptıysanız oda içerisinde rahat hareket edebilme konusunda istekleriniz olacaktır. Bu mobiliteyi bir masanın engellemesini istemezsiniz değil mi? Çalışma masası seçiminde bu kriteri de göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Çalışma Odası İle Uyuma Dikkat Edin

Uzun arayışlar sonucunda çalışma odanızı dizayn etmeye başladınız ancak çalışma masası seçiminde odanız ile uyumlu olan rengi bir türlü bulamıyorsunuz. Bu durumda istemediğiniz ya da odanız ile uyumlu olmayan bir renge sahip masa tercih etmeyin. Hal böyle olunca odanızın yapısı çalışma konusunda sizleri mutsuz edecektir. O masayı gerekirse baştan yaptırın ama uyumlu rengi yakalayın.

Çalışma Masası Seçimindeki En Önemli Unsur; Ölçüler

Bir çalışma masasının konforlu, hoş görünen ve ergonomik olmasındaki belirleyici etken ölçüleridir. En ideal ölçüleri yakaladığınızda masa karşısında bulunduğunuz süre boyunca rahat edecek ve aynı zamanda çalışma konusunda daha iştahlı bir hale geleceksiniz. Odanıza en uygun ölçüleri bulmak için birinden yardım alarak odanızın en önemli unsuru olan çalışma masası seçimini o şekilde yapmanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir