Toplantı Odaları İçin Mobilya Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Toplantı Odaları İçin Mobilya Seçimi Nasıl Olmalıdır?

SİSTA TOPLANTI MASASI

Toplantı odalarının bilgi alışverişinin yüksek olduğu ve yeni fikirler üretmeye yatkın olan mekanlar olmasından kaynaklı bu odanın tasarımına aşırı derecede önem verilmesi gerekmektedir. Bu sebeple birçok kriter göz önünde bulundurularak odanın eşya dekorasyonunda seçici davranılmalıdır. Bu kriterler özellikle, firmanın hizmet verdiği sektör, toplantıların etkileşim durumu ve katılımcı sayısı ile sınırlıdır. Bu kriterler mükemmel bir toplantı odası dizayn etmek için yeterlidir.

Toplantı Odasındaki En Önemli Eşyalara Öncelik Tanınmalıdır

Her toplantı odasına göz ucuyla bakıldığında en fazla önem verilen şeylerin toplantı esnasında içeride bulunan kişilerin aktif olarak kullandığı çalışma masası ve sandalyeler olduğunu görüyoruz. Bu sebeple toplantı esnasında kişilere kolaylık sağlayacak ve teknolojik imkanların son derece aktif kullanıldığı eşyaları seçmek yeterli olacaktır.

Toplantı masaları mobilite açısından da farklı varyasyonlara sahip olmalıdır. Toplantınızın katılımcı sayısına göre daha geniş bir alanda toplantıya devam etmek için salon içerisinde masayı rahat hareket ettirebilmeli ve bunun yanı sıra açılabilen masa ile birlikte yeni katılımcılara yer açabilmelisiniz.

Toplantı Odası İçerisinde Makam Takımı Bulunmamalıdır

Toplantı salonlarını sadece toplantı amaçlı kullanmak ortamın daha etkin olarak kullanılmasını sağlamak için büyük önem arz ediyor. Bu sebeple makam takımı gibi eşyalarınızı bu odanın dışında farklı bir odada tutmanız daha sağlıklı olacaktır. Bunun yanı sıra makam takımının toplantı esnasında rahatsızlık vereceğini de düşünürsek pek verimli bir toplantı geçiremeyeceğini söyleyebiliriz.

Verimli Bir Toplantı İçin Muhakkak Sandalye Seçimine Özen Gösterin

Toplantı esnasında iş ortaklarınızın ya da çalışma arkadaşlarınızın daha rahat olması için toplantı masası etrafında bulunan çalışma koltuğu açısından sorun yaşamamasını sağlamanız gerekiyor. Hal böyle olunca daha ergonomik ve oturulduğunda terletmeyen koltukları tercih etmenizi öneriyoruz. Her açıdan verimli bir toplantının ve en ideal toplantı salonu dizaynının bu şekilde gerçekleştirilebileceğini söyleyebiliriz. Hepsini bir kenara bıraktığımızda koltukların ergonomik bir tasarıma sahip olması toplantı masası etrafında bulunan kişilerin birbiriyle daha rahat etkileşim kurmasını sağlayacaktır. O halde kesinlikle sandalye seçiminde dikkatli olunması gerektiğini söylemek faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir